Skip navigation

11 April 2024

„GOZ – to się opłaca”: program dla przedsiębiorstw zainteresowanych zieloną ekonomią

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w grudniu 2023 r. rozstrzygnęła konkurs „GOZ – to się opłaca”,  na wybór podmiotów realizujących projekty  które stanowią wsparcie dla przedsiębiorców pragnących aktywnie uczestniczyć w transformacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Program ten, finansowany z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inicjatywy wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz zrównoważony rozwój.

Konkurs „GOZ – to się opłaca” jest skierowany do polskich przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać umiejętności w zakresie zielonej ekonomii w obszarze niskiej/zerowej emisyjności i gospodarki o obiegu zamkniętym. Skupia się na dostarczeniu wiedzy i narzędzi niezbędnych do adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych, z naciskiem na zrównoważony rozwój. Oferuje kompleksowe szkolenia – od ogólnych kursów, po specjalistyczne dotyczące praktycznych aspektów implementacji cyrkularnych modeli biznesowych. Jego celem jest nie tylko edukacja, ale również realna zmiana w sposobie prowadzenia działalności gospodarczej, aby była ona bardziej zrównoważona.

– Zdajemy sobie sprawę, że przyszłość gospodarki leży w innowacjach przyjaznych dla planety, i jesteśmy dumni, że możemy wspierać polskie firmy w tej transformacji. Zapraszam wszystkich przedsiębiorców do udziału w programie. Jest to strategiczna inwestycja w przyszłość, która ma potencjał do stymulowania innowacji i zrównoważonego rozwoju w naszym kraju – powiedziała Magdalena Arusztowicz, główny specjalista w Departamencie Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach w PARP.

W ramach inicjatywy przedsiębiorcy mają dostęp do szeregu szkoleń skupiających się na kluczowych aspektach zielonej ekonomii, które obejmują szeroki zakres tematów, od podstaw transformacji z gospodarki liniowej na model obiegu zamkniętego, po zaawansowane strategie poszukiwania innowacyjnych, zrównoważonych modeli biznesowych. Dodatkowo, uczestnicy programu mogą korzystać z indywidualnego doradztwa, które jest nieocenione przy praktycznym wdrażaniu nowych rozwiązań i adaptacji do dynamicznie zmieniającego się środowiska biznesowego. Ta kompleksowa oferta ma zapewnić przedsiębiorcom realne ułatwienie przejścia na bardziej ekologiczne i zrównoważone praktyki biznesowe.

Udział w szkoleniach i doradztwie poszkoleniowym jest w 100% finansowany ze środków UE, co oznacza, że uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat.

Wybierz podmiot oferujący szkolenia

Ścieżka wsparcia

Przedsiębiorcy zgłaszają się do przedmiotu oferującego szkolenia. Lista przedmiotów poniżej. Podmiot oferujący weryfikuje dokumentację w celu zakwalifikowania do projektu. Wypełnienie ankiety. Kwalifikacja do odpowiedniej ścieżki szkoleniowej. Szkolenia / doradztwo poszkoleniowe (skueruj na uslugi wybranych pracowników)

W ramach konkursu można skorzystać z usług 8 podmiotów oferujących szkolenia.

Nabór „GOZ – to się opłaca” jest krokiem naprzód w realizacji zrównoważonej wizji rozwoju gospodarczego Polski. Otwiera on przed przedsiębiorcami nowe możliwości adaptacji ich działalności do wymogów ekologicznych i rynkowych, jednocześnie promując innowacje i zrównoważony rozwój. Zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, aby być częścią przemiany ku lepszej przyszłości.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie PARP.

Pliki do pobrania

May be of interest to you

Opublikowano: 11.04.2024 12:27
Poprawiono: 11.04.2024 10:38
Modyfikujący: katarzyna_mikstacka
Udostępniający: katarzyna_mikstacka
Autor dokumentów: