Skip navigation

Biuletyn Euro Info 11/2021

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Szkolenia i doradztwo Prawo Europa

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2021

Język: PL

ISBN: ISSN 2544-4719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

„Rozwój jednolitego rynku europejskiego oraz fakt, że Polska wkrótce stanie się jego częścią, niesie ze sobą wiele korzyści, ale i zagrożeń…” – tak rozpoczynał się artykuł wstępny w pierwszym numerze Biuletynu Sieci EURO INFO CENTRES (EIC), który został wydany w maju 1998 r. Był to czas, kiedy po zakończeniu pierwszego etapu transformacji gospodarczej, Polska rozpoczęła negocjacje w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej. Co się działo przez 23 lata? Mnóstwo. Udało się nam przebudować i dostosować gospodarkę do wymogów Unii Europejskiej. Wstąpiliśmy do UE i dzisiaj od wielu lat jesteśmy jej pełnoprawnym członkiem. W latach 2008-11 przeszliśmy, najgłębszy od 1929 r. kryzys ekonomiczny ze wszystkimi jego negatywnymi konsekwencjami. Jednak, pomimo wszelkich perturbacji, należy chyba stwierdzić, że wyszliśmy z tego wzmocnieni, czego najlepszym dowodem jest spektakularny wzrost gospodarczy i spadek bezrobocia w ostatnich kilku latach.

Przez cały ten czas nasze pismo starało się dołożyć swoją drobną cegiełkę do przybliżenia polskim przedsiębiorcom zasad działania wspólnego rynku, przedstawienia najważniejszych aspektów prawa unijnego, poinformowania, na jakie mogą liczyć dofinansowanie z funduszy unijnych, wskazania, w jakich spotkaniach biznesowych mogą wziąć udział itd. Nasze starania będziemy kontynuować w kolejnych latach, jednak – zgodnie z duchem czasu – chcieliśmy zaprosić naszych Czytelników do skorzystania z naszej oferty dostępnej na portalu www.een.org.pl. Obiecujemy dostarczyć Wam równie ciekawe i wartościowe informacje co do tej pory. Przy tym zrobimy to w sposób szybszy, wygodniejszy i bardziej przyjazny środowisku.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i do zobaczenia na www.een.org.pl.  

Zespół Redakcyjny

Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

CROWDFUNDING. Diagnoza potrzeb i uwarunkowań pod kątem projektowania instrumentu wsparcia

Raport

CROWDFUNDING. Diagnoza potrzeb i uwarunkowań pod kątem projektowania instrumentu wsparcia

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (kwiecień 2024)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (kwiecień 2024)

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (marzec 2024)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (marzec 2024)

Zobacz

Polecane artykuły

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować