Materiały wideo

Polecane i nowości

Finansowanie wdrożenia innowacyjnych produktów powstałych w oparciu o wyniki prac badawczo-rozwojowych - Badania na rynek Dostępność Plus

PARP ogłosiła konkurs Badania na rynek Dostępność Plus, którego celem jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności firm poprzez sfinansowanie wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, będących wynikiem prac badawczo-rozwojowych. Nowe lub...

Webinarium - Early Warning Europe pomocą dla firm w trudnościach

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie Early Warning?

Finansowanie wdrożenia innowacyjnych produktów i procesów powstałych w oparciu o wyniki prac badawczo-rozwojowych

Zarządzanie innowacjami w MŚP

Modele biznesowe dla MŚP

Podczas tego 12-odcinkowego szkolenia dowiesz się m.in. czym jest model biznesowy, jaka jest jego rola w firmie, jak wygląda i co to jest Business Model Canvas oraz jak projektować, analizować i testować modele biznesowe.

Biznesplan od A do Z

Biznesplan. Do czego on się może przydać, kto potem będzie go czytał? Jak powinien być skonstruowany profesjonalny biznesplan? Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy przygotowując biznesplan? O tym wszystkim opowiemy w tym 12-odcinkowym szkoleniu.

Audyt innowacyjności metodą IMP3rove oraz Innovation Health Check

Audyt innowacyjności polega na przebadaniu procesów zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie w oparciu o kwestionariusz tworzony przez międzynarodowe grono specjalistów. Badanie przeprowadzane jest metodą IMP3rove oraz Innovation Health Check przez ośrodki Enterprise Europe Network lub ekspertów Centrum Rozwoju MŚP.

Business Model Canvas

Jeśli decydujesz się prowadzić własną działalność gospodarczą, pamiętaj, aby dobrze przygotować model biznesowy swojej firmy. Pomóc Ci może Business Model Canvas. To sposób wizualnego przedstawienia modelu biznesowego, pokazujące jak ma działać firma. Narzędzie to można wykorzystywać na każdym etapie rozwoju Twojego biznesu.

Pitching - prezentacja przed inwestorem

Pitch Deck to krótka prezentacja przedstawiana na spotkaniu z inwestorem. Przedstaw problem, opisz jego skalę, oraz sposoby jego rozwiązania. Opowiedz inwestorowi, dlaczego jesteś odpowiednim człowiekiem do prowadzenia tego przedsięwzięcia.

Zasada konkurencyjności w zamówieniach publicznych

Zakupy współfinansowane ze środków unijnych, których wartość przekracza 50 000 zł netto, powinny zostać przeprowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.

Działalność nierejestrowana

Kiedy nie musisz rejestrować działalności gospodarczej? W czym może Ci to pomóc?

Wsparcie dla biznesu w programie Horyzont 2020

Szkolenie dotyczące Horyzontu 2020, przygotowane wspólnie z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE, pomoże poznać podstawowe zasady realizacji i finansowania projektów w tym programie. Opowiemy także, dlaczego warto skorzystać z Instrumentu MŚP oraz w jaki sposób starać się o grant Marii Skłodowskiej-Curie.

Wsparcie dla polskich firm w ramach programu COSME

W 7-odcinkowym szkoleniu informujemy, czym jest program COSME i jak mogą z niego skorzystać polskie małe i średnie firmy. Wskazujemy m.in. gdzie szukać wsparcia finansowego, jak można uzyskać pomoc w rozwoju biznesu na zagranicznych rynkach, kto może pomóc w kwestiach związanych z ochroną własności intelektualnej oraz co to jest i jak skorzystać z programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

Księgowość i podatki na początku działalności firmy

To szkolenie jest dla Ciebie jeśli już prowadzisz firmę, ale chcesz lepiej zrozumieć księgową część Twojej działalności lub dopiero zamierzasz rozpocząć biznes.