Skip navigation

Autorzy: Praca zbiorowa

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (wrzesień 2023)

Rynek pracy i edukacja

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru miesięcznika „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań”, w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje z krajowego, europejskiego i globalnego rynku pracy oraz podsumowania najciekawszych artykułów i raportów opublikowanych we wrześniu 2023 r.

W ostatnim czasie sporo mówi się o sztucznej inteligencji, także w kontekście rynku pracy. Temat pojawił się również w naszym raporcie. W tym wydaniu omówiono m.in. trzy opracowania poświęcone zagadnieniom z obszaru AI:

  • raport „Generative AI and Jobs: A global analysis of potential effects on job quantity and quality” przedstawia wyniki badania przeprowadzonego przez Międzynarodową Organizację Pracy w celu poznania potencjalnego globalnego oddziaływania generatywnej sztucznej inteligencji, w szczególności GPT-4, na poszczególne zawody,
  • autorzy raportu „Ethical digitalisation at work: From theory to practice”, przygotowanego przez Eurofound, analizują skutki, jakie niesie ze sobą wprowadzenie technologii cyfrowych w miejscach pracy,
  • publikacja Randstad „AI threatening jobs? Most workers say technology is an accelerant for career growth” porusza temat wpływu sztucznej inteligencji na pracę i życie osobiste pracowników.

Zachęcamy do lektury. Linki do materiałów źródłowych pozwolą Państwu zapoznać się z pełną treścią wszystkich przywołanych w naszym raporcie publikacji.

Spis treści

O raporcie       

Streszczenie

Rynek pracy w Polsce

Europejski rynek pracy          

Przegląd badań, analiz oraz trendów na rynkach pracy

 

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

Monitoring innowacyjności polskich przedsiębiorstw - Kluczowe wnioski

Raport

Monitoring innowacyjności polskich przedsiębiorstw - Kluczowe wnioski

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (sierpień 2023)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (sierpień 2023)

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować